Το αρχαιότερο Ελληνικό λογοτεχνικό σωματείο – Έτος ιδρύσεως 1930
  
Επόμενη εκδήλωση

Παρασκευή 10 Νοεμβρίου 2017 - ώρα 6:30 μ. μ. στην αίθουσα Χ.Α.Ν. - Ακαδημίας 36 και Ομήρου 8ος όροφος - Παρουσίαση βραβευμένων λογοτεχνικών έργων παιδιών και εφήβων

Monthly Archives: January 2015

Πραγματοποιήθηκε ο Απολογισμός δράσης του Δ. Σ. της Ένωσης Ελλήνων Λογοτεχνών

P1020280

Στην αίθουσα της Χ.Α.Ν.  (Ακαδημίας 36 και Ομήρου) πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 19 Ιανουαρίου 2015  ο ετήσιος Απολογισμός του Διοικητικού  Συμβουλίου , ο Οικονομικός Απολογισμός  και η ανάγνωση της Οικονομικής Έκθεσης από την Εξελεγκτική Επιτροπή, για το έτος 2014 της Ένωσης Ελλήνων Λογοτεχνών.

P1020305      P1020322

Ο Πρόεδρος της Ένωσης εν συντομία στον Διοικητικό Απολογισμό, η Ταμίας κ. Αγαπούλα Ευθυμιοπούλου στον Οικονομικό Απολογισμό και το μέλος της Εξελεγκτικής Επιτροπής  κ. Αγαθοκλής Παναγούλιας διάβασε την Οικονομική Έκθεση.  Με χειροκροτήματα τα μέλη της Ένωσης απάλλαξαν  τα μέλη  του Διοικητικού Συμβουλίου από κάθε διοικητική και οικονομική ευθύνη.

P1020269

Στη συνέχεια βραβεύτηκε ο κ. “ντίνος δώρος“,  μέλος της Ένωσης,  για τη δωρεά του ποσού των 3.000 ευρώ στην Ένωση κατά το έτος 2014.  Η σύζυγός του  παρέλαβε το βραβείο “για τη γενναιόδωρη οικονομική προσφορά και τη συμβολή του στους σκοπούς της Ένωσης Ελλήνων Λογοτεχνών”.

P1020374       P1020345

Ακολούθησε η κοπή της Βασιλόπιτας από τον Πρόεδρο και δόθηκαν τα  δώρα χρυσό Κωνσταντινάτο και ασημένια εικόνα στους τυχερούς της χρονιάς.

P1020351  P1020356

Και του χρόνου…

Αποτελέσματα Μουσικών Διαγωνισμών έτους 2014

ΠΡΑΚΤΙΚΟ

Της  Κριτικής Επιτροπής  του  1ου Πανελλήνιου Μουσικού Διαγωνισμού Μελοποίησης Ποίησης, Ενορχήστρωσης και Μουσικής για Ταινία (Soundtrackτης Ένωσης Ελλήνων Λογοτεχνών έτους 2014

Η Κριτική  Επιτροπή,   αποτελούμενη από τον Πρόεδρο κ.   Νίκο Χριστοδουλή, μαέστρο- συνθέτη – μέλος της Ένωσης Ελλήνων Λογοτεχνών, εισηγητή τον κ. Αλέξανδρο Καψοκαβάδη, εκπαιδευτικό – μουσικό και μέλη τους/ τις Αναστασία Γεωργάκη, επίκουρη καθηγήτρια στο τμήμα Μουσικών Σπουδών του ΕΚΠΑ, κ. Γεώργιο Νιάρχο, μαέστρο – συνθέτη, κ. Μάρα Θρασυβουλίδου, υψίφωνο Λυρικής, κ. Ευάγγελο Κοκκόρη, συνθέτη -  καλλιτεχνικό διευθυντή του Ωδείου «Φίλιππος Νάκας», κ. Γιάννη Άννινο, συνθέτη εκπαιδευτικό του ωδείου «Φίλιππος Νάκας», κ. Θαλή Τριανταφύλλου, συνθέτη, κ. Γιάννη Λαζαρίδη, συνθέτη, κ. Έφη Ζαϊτίδου, εκπαιδευτικό – μουσικό και κ. Κώστα Καραγιάννη, εκπαιδευτικό – μουσικό, ύστερα από την ατομική ακρόαση και αξιολόγηση  των υποβληθέντων  προς κρίση μουσικών   έργων  μελοποίησης  ποίησης, ενορχήστρωσης και μουσικής για ταινία (soundtrack),   που δημιουργήθηκαν  από εφήβους, μαθητές  Γυμνασίου και Λυκείου, συνεδρίασε  κατόπιν προσκλήσεως του Προέδρου της   μαέστρου  Νίκου Χριστοδουλή  μέλους της Ένωσης Ελλήνων Λογοτεχνών, τη Δευτέρα  26  Ιανουαρίου  2014 και ώρα 12:00 π. μ.  στη  Στέγη της Ένωσης Ελλήνων Λογοτεχνών (Ζωοδόχου Πηγής 2-4,  β΄ όροφος) για την εξαγωγή των αποτελεσμάτων και αποφάσισαν τα ακόλουθα:

 ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ  MEΛΟΠΟΙΗΣΗΣ ΠΟΙΗΣΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Κριτική Επιτροπή: Νίκος Χριστοδουλής, Γεώργιος Νιάρχος, Μάρα Θρασυβουλίδου, Θαλής Τριανταφύλλου

Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ, στο έργο  με τίτλο «Αγάπη  και ειρήνη»  σε ποίηση  Ζαχαρούλας Γαϊτανάκη και Κυθραιώτη Κυπριανού που ανήκει στους Γκούθα Γιώργο, Γιούσι Κριστιάν  και Ελισάβετ Παπαθανασίου  από το Ελληνογαλλικό Κολέγιο Δελασάλ Πεύκων Θεσσαλονίκης.

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ, στο έργο  με τίτλο «Frozen night» σε ποίηση  Παναγιώτη Φωτακίδη, Δήμητρας Παπαδοπούλου, Αθηνάς Παληκαρίδου και Ελισάβετ Κασαπίδου που ανήκει στη Δήμητρα Παπαδοπούλου  από το 11ο Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης,   που ισοβαθμεί με στο έργο  με τίτλο «Να είσαι σπάνια» που ανήκει στους/στις Αντωνέλλη Βασίλειο, Λάμπρου Κωνσταντίνο και   Μαδεμλή Κωνσταντίνα  από το Γυμνάσιο Λιμένα Θάσου.

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ, στο έργο  με τίτλο «Μαγικά μονοπάτια»  σε ποίηση Δημήτρη Αβούρη που ανήκει στους     Ιάσονα Λόξα  και  Παναγιώτη Λόξα από το  Μουσικό Σχολείο Ζακύνθου.

Α΄ ΕΠΑΙΝΟΣ, στο έργο  με τίτλο «Νέα τροχιά»  σε ποίηση Δημήτρη Σαντοριναίου που ανήκει στον    Δημήτρη  Σαντοριναίο από το Γυμνάσιο  Ελληνική Παιδεία Ηρακλείου που ισοβαθμεί  με το έργο με τίτλο «Έτσι πολύ ατένισα» σε ποίηση Κωνσταντίνου Καβάφη  που ανήκει στις Μαρία Αγγελοπούλου και Μαρία Κοϊμτζόγλου από το  Αρσάκειο Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης.

Β΄ ΕΠΑΙΝΟΣ, στο έργο  με τίτλο «Σ’ αγαπώ»  σε ποίηση Κωστή Παλαμά που ανήκει στον  Τζέλο Βαγγέλη από  1ο Γυμνάσιο Εχεδώρου Ν. Θεσσαλονίκης.

Γ΄ ΕΠΑΙΝΟΣ,  στο έργο  με τίτλο «Δρόμοι Ελευθερίας» που ανήκει στην Κουσίδη  Δέσποινα   από το 3ο Γυμνάσιο Γλυφάδας.

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ  MEΛΟΠΟΙΗΣΗΣ ΠΟΙΗΣΗΣ ΛΥΚΕΙΟΥ

Κριτική Επιτροπή: Νίκος Χριστοδουλής, Αλέξανδρος Καψοκαβάδης, Ευάγγελος  Κοκκόρης, Γιάννης  Άννινος

Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ, στο έργο  με τίτλο «Πάρε τη θλίψη» που ανήκει στον Δημήτρη Θωμόπουλο από το  3ο ΓΕΛ Ζωγράφου.

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ, στο έργο  με τίτλο «Ιθάκη» σε ποίηση Κωνσταντίνου Καβάφη  που ανήκει στην Πούλιου Πολυξένη από το  Αρσάκειο Λύκειο Θεσσαλονίκης,  που ισοβαθμεί με το έργο με τίτλο «Σημειώσεις ενός φωτεινού διαλείμματος» σε ποίηση  Κούλας  Αδάλολου    που ανήκει στον Λαζαρίδη Παναγιώτη από το  Μουσικό Σχολείο Γιαννιτσών.

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ, στο έργο  με τίτλο «Αν έρθεις»  σε ποίηση συμμαθητών των  συνθετών   που ανήκει στους  Πέτρο Αυγερινό και Πέτρο Δεληγιάννη  από τα  Εκπαιδευτήρια Δούκα.

Α΄ ΕΠΑΙΝΟΣ, στο έργο  με τίτλο «Διακοπή»  σε  ποίηση Κωνσταντίνου Καβάφη που ανήκει στον Αλεξανδρίδη  Οδυσσέα από το  Αρσάκειο Λύκειο Θεσσαλονίκης.

Β΄ ΕΠΑΙΝΟΣ, στο έργο  με τίτλο «Σκοτεινό τρυγόνι»  σε ποίηση Αλέξανδρου  Παπαδιαμάντη που ανήκει στον   Δημήτριο Ράμμο από το   1ο ΓΕΛ Γρεβενών και ισοβαθμεί με το έργο με τίτλο «Όλα η καρδιά τα μπορεί»   σε ποίηση Ντέπυ Χατζηκαμπάνη  που ανήκει στους μαθητές της ορχήστρας  του Μουσικού Σχολείου Μυτιλήνης. 

Γ΄ ΕΠΑΙΝΟΣ,  στο έργο  με τίτλο «Το όνειρό μας»  σε ποίηση της συνθέτριας που ανήκει στην  Σίσσυ Τσαπάρα από το  Πρότυπο Πειραματικό  ΓΕΛ Ευαγγελικής Σχολής Ν. Σμύρνης.

 ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ  ΕΝΟΡΧΗΣΤΡΩΣΗΣ  ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Κριτική Επιτροπή: Νίκος Χριστοδουλής, Αναστασία Γεωργάκη, Έφη Ζαϊτίδου, Θαλής Τριανταφύλλου

Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ, στο έργο  με τίτλο «Αγάπη  και ειρήνη»  σε ποίηση Ζαχαρούλας Γαϊτανάκη και Κυθραιώτη Κυπριανού που ανήκει στους  Γκούθα Γιώργο, Γιούσι Κριστιάν  και Ελισάβετ Παπαθανασίου  από το Ελληνογαλλικό Κολέγιο Δελασάλ Πεύκων Θεσσαλονίκης.

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ, στο έργο  με τίτλο «Φωνάζει ο κλέφτης» που ανήκει στους Σταματίου Στέργιο, Παντερή Νίκη, Μυρωνίδη Νίκο, Μπραβάκη Νίκη, Νίκογλου Έλενα, Παπαδοπούλου Ελπίδα, Βόκα Αριστοτέλη,  Σαπουντζή Βάϊα, Μυρωνίδου Ελευθερία, Παπαδοπούλου Αγγελική, Πετρακάκη Αυγούστα, Αγγελίδου Θεοδώρα και Γιαπανζή Φωτεινή  από το 1ο Πρότυπο Πειραματικό Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης,  που ισοβαθμεί με το  έργο με τίτλο «Chaged life» που ανήκει στον Κουτσουγιάννη Κωνσταντίνο από το Μουσικό Σχολείο  Λάρισας.

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ, στο έργο  με τίτλο «Frozen Night» που ανήκει στη Δήμητρα Παπαδοπούλου από το 11ο ΓΕΛ Θεσσαλονίκης.

Α΄ ΕΠΑΙΝΟΣ, στο έργο  με τίτλο «Μαγικά μονοπάτια» που ανήκει στους Ιάσονα  Λόξα και Παναγιώτη Λόξα από το  Μουσικό Σχολείο Ζακύνθου.

Β΄ ΕΠΑΙΝΟΣ, στο έργο  με τίτλο «Καλινίφτα» που ανήκει στους μαθητές της χορωδία και της ορχήστρας  του Γυμνασίου Πολυκάστρου.

Γ΄ ΕΠΑΙΝΟΣ, στο έργο  με τίτλο «Να είσαι σπάνια» που ανήκει στους/στις Αντωνέλλη Βασίλειο, Λάμπρου Κωνσταντίνο και Μαδεμλή Κωνσταντίνα από το  Γυμνάσιο Λιμένα Θάσου.

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ  ΕΝΟΡΧΗΣΤΡΩΣΗΣ  ΛΥΚΕΙΟΥ

Κριτική Επιτροπή: Νίκος Χριστοδουλής, Κώστας Καραγιάννης, Ευάγγελος  Κοκκόρης,  Γιάννης Άννινος

Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ, στο έργο  με τίτλο «Air Beat» που ανήκει στον Ηλία Παλαπέλα  από το Μουσικό Σχολείο Καρδίτσας.

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ, στο έργο  με τίτλο «Πάρε τη θλίψη» που ανήκει στον Δημήτρη Θωμόπουλο  από το 3ο ΓΕΛ Ζωγράφου, που ισοβαθμεί με το έργο  με τίτλο «Fare spirit» που ανήκει στον  Στέφανος Μπιλιούση από το 3ο ΓΕΛ Ευόσμου.

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ, στο έργο  με τίτλο «Αν έρθεις» που ανήκει στους Πέτρο  Αυγερινό, Πέτρο Δεληγιάννης και Αριάδνη Θυφρονίτου από τα  Εκπαιδευτήρια Δούκα,   που ισοβαθμεί με το έργο με τίτλο «Οβερτούρα» για  το μιούζικαλ ΕΛΕΝΗ του Ευριπίδη που ανήκει στον Καλπακτσίδη Ελευθέριο από το 1ο ΓΕΛ Ωραιόκαστρου.

Α΄ ΕΠΑΙΝΟΣ, στο έργο  με τίτλο «Διακοπή» που ανήκει στον  Αλεξανδρίδη Οδυσσέα,  από το  Αρσάκειο Λύκειο Θεσσαλονίκης.

Β΄ ΕΠΑΙΝΟΣ, στο έργο  με τίτλο «Σημειώσεις ενός φωτεινού διαλείμματος» που ανήκει στον   Λαζαρίδη Παναγιώτη από το  Μουσικό Σχολείο Γιαννιτσών.

Γ΄ ΕΠΑΙΝΟΣ, στο έργο  με τίτλο «Η πορεία» που ανήκει στον Νικόλαο Σπηλιόπουλο  από το  2ο ΓΕΛ Αιγίου, που ισοβαθμεί με στο έργο  με τίτλο «Τόπος λευκός – White lands» που ανήκει στον   Ευριπίδη Πούλιο από το  Π. Π.  ΓΕΛ  Πανεπιστημίου Μακεδονίας.

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΓΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Κριτική Επιτροπή: Νίκος Χριστοδουλής, Θαλής Τριανταφύλλου, Γιάννης Λαζαρίδης

Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ, στο έργο  με τίτλο «Chaged life» που ανήκει στον Κουτσουγιάννη Κωνσταντίνο από το Μουσικό Σχολείο  Λάρισας.

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ, στο έργο  με τίτλο «Frozen Night» που ανήκει στη  Δήμητρα Παπαδοπούλου από το  11ο ΓΕΛ Θεσσαλονίκης.

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ, στο έργο  με τίτλο «Match Point Soundtrack» που ανήκει στον Αντώνη  Καπετάνο από τα Εκπαιδευτήρια Βασιλειάδη.

Α΄ ΕΠΑΙΝΟΣ, στο έργο  με τίτλο «Αναγέννηση» που ανήκει στον Αχιλλέα  Καμίτση από το  Γυμνάσιο Πάτμου.

Β΄ ΕΠΑΙΝΟΣ, στο έργο  με τίτλο «Γ. Μανάκος » που ανήκει στον Γεώργιο  Μανάκο από τα Εκπαιδευτήρια «Αθηνά».

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΓΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΛΥΚΕΙΟΥ

Κριτική Επιτροπή: Νίκος Χριστοδουλής, Θαλής Τριανταφύλλου, Γιάννης Λαζαρίδης

Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ, στο έργο  με τίτλο «Να αδράξεις την ευτυχία» που ανήκει στον Μιχαήλ Βελισάρη από το Αρσάκειο ΓΕΛ Θεσσαλονίκης.

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ, στο έργο  με τίτλο «Air Beat» που ανήκει στον Ηλία Παλαπέλα  από το Μουσικό Σχολείο Καρδίτσας.

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ, στο έργο  με τίτλο «Τόπος λευκός – White lands» που ανήκει στον  Ευριπίδη  Πούλιο από το  Π. Π.  ΓΕΛ Πανεπιστημίου Μακεδονίας, που  ισοβαθμεί με στο έργο  με τίτλο «Fare spirit» που ανήκει στον  Στέφανο  Μπιλιούση από το  3ο ΓΕΛ Ευόσμου.

Α΄ ΕΠΑΙΝΟΣ, στο έργο  με τίτλο «Sleeping waters» που ανήκει στον Θεόδωρο Μπεχλιβάνη  από το  Π. Π.  ΓΕΛ  Πανεπιστημίου Μακεδονίας.

Β΄ ΕΠΑΙΝΟΣ, στο έργο  με τίτλο «Good for nothing» που ανήκει στον  Παύλο  Νίνη  από το 3ο ΓΕΛ Ζωγράφου και που ισοβαθμεί με στο έργο  με τίτλο «Αριστειάδης» που ανήκει στον Αριστειάδη Γεώργιο από το 1ο ΓΕΛ Μενεμένης.

Γ΄ ΕΠΑΙΝΟΣ,  στο έργο  με τίτλο «Η πορεία» που ανήκει στον Νικόλαο  Σπηλιόπουλο  από   το   2ο   ΓΕΛ  Αιγίου   που   ισοβαθμεί  με  το έργο   με  τίτλο «The march of the snowmen» που ανήκει στον Ραφαήλ Κετσετσίδη από τα  Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη. 

Έχοντας την πεποίθηση ότι φέραμε εις  πέρας την αποστολή μας με ευσυνειδησία και δικαιοκρισία, εκφράζουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια σε όλους όσους έλαβαν μέρος στον 1ο Πανελλήνιο Μουσικό Διαγωνισμό Μελοποίησης Ποίησης, Ενορχήστρωσης και Μουσικής για Ταινία (Soundtrack)  για Εφήβους μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου, της Ένωσης Ελλήνων Λογοτεχνών   έτους 2014.  Ως Κριτική Επιτροπή δεν διεκδικούμε  το έπαθλο του αλάθητου. Προσπαθήσαμε με  όλες μας τις δυνάμεις να έχουμε τη δικαιότερη δυνατή κρίση. Σας συγχαίρουμε για άλλη μια φορά όλους σας και σας ευχόμαστε συνέχιση και δυνάμωμα της δημιουργικής σας εργασίας.

Αθήνα,  26 Ιανουαρίου  2015

 

 Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ  ΤΗΣ  ΚΡΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΝΙΚΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΗΣ

          Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                 Ο   ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

 

    ΛΕΥΤΕΡΗΣ Β. ΤΖΟΚΑΣ                            ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΦΟΡΛΙΔΑΣ

 

 

Πρόγραμμα εκδηλώσεων Ιανουαρίου – Μαΐου 2017

Ο Πρόεδρος και το Διοικητικό Συμβούλιο σας προσκαλούν να τιμήσετε με την παρουσία σας τις εκδηλώσεις της Ένωσης,  σύμφωνα με το πρόγραμμα. 

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

Τετάρτη 25 Ιανουαρίου 2017, ώρα  έναρξης 18:30 στην  αίθουσα Χ.Α.Ν. (Ακαδημίας 36 και Ομήρου 8ος όροφος)

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ

  • Απολογισμός πεπραγμένων έτους 2016
  • Οικονομικός απολογισμός πεπραγμένων έτους 2016
  • Ανάγνωση Έκθεσης Εξελεγκτικής  Επιτροπής
  • Κοπή Πρωτοχρονιάτικης Πίτας

 

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

Παρασκευή 17 Φεβρουαρίου 2017,  ώρα έναρξης 6:30 στην  αίθουσα θεάτρου του  πολυχώρου  ” Άννα – Μαρία  Καλουτά” (Τιμοκρέοντος 6Α, Ν. Κόσμος –  Χάρτης )

  • Παρουσίαση έργων &  απονομή τιμητικών διακρίσεων  του Πανελλήνιου και Παγκύπριου Μουσικού Διαγωνισμού Μελοποίησης Ποίησης, Ενορχήστρωσης και Μουσικής  για Ταινία, για Παιδιά και Εφήβους έτους 2016-2017.
  • Μουσικό Πρόγραμμα με τη συμμετοχή διακριθέντων μαθητών,  μουσικών μελών της Κριτικής Επιτροπής και καταξιωμένων καλλιτεχνών

ΜΑΡΤΙΟΣ 

Παρασκευή 17 Μαρτίου  2017,  ώρα  έναρξης 6:30 στο  Αμφιθέατρο του Πολεμικού Μουσείου (Λεωφόρος Βασ.  Σοφίας και Ριζάρη, στάση Μετρό “Ευαγγελισμός

  • Απονομή τιμητικών διακρίσεων  του Πανελλήνιου και Παγκύπριου Λογοτεχνικού Διαγωνισμού  Ποίησης  και Διηγήματος για Παιδιά και Εφήβους έτους 2016-2017

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

 Παρασκευή 28 Απριλίου 2017,   ώρα  έναρξης 18:30 στην  αίθουσα Χ.Α.Ν. (Ακαδημίας 36 και Ομήρου 8ος όροφος)

  • Μουσική βραδιά αφιερωμένη σε μελοποιημένα έργα  βραβευμένων παιδιών και εφήβων  σε Διαγωνισμούς της Ένωσης  Ελλήνων Λογοτεχνών

ΜΑΪΟΣ

Δευτέρα 15 Μαϊου  2017, ώρα έναρξης  19:00 στην  αίθουσα Χ.Α.Ν. (Ακαδημίας 36 και Ομήρου 8ος όροφος)

  • Αφιέρωμα στον  ποιητή  Χρήστο Χριστοβασίλη

   

 

  Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                 Ο   ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

 

                 ΛΕΥΤΕΡΗΣ Β. ΤΖΟΚΑΣ                               ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΦΟΡΛΙΔΑΣ

 

Αρχεία